sty 08 2010

Chirurgia Plastyczna - LIFTING TWARZY


Komentarze: 0

Cel

 

Zabieg ma na celu usunięcie nadmiaru skóry, fałdów grawitacyjnych i spłycenie zmarszczek występujących najczęściej w dolnej części twarzy.

 

Zabieg poprawia wygląd twarzy i usuwa oznaki starzenia się.

 

Przebieg zabiegu

 

Lifting twarzy jest jednym z najtrudniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, musi więc być wykonany ze szczególną precyzją. Nacięcie skóry wykonuje się powyżej małżowiny usznej w obszarze skóry owłosionej skroni, następnie w dół przed uchem i za małżowiną uszną do góry, a następnie poprzecznie do owłosionej skóry okolicy potylicznej. Dalej uwalnia się skórę na całym policzku i w zależności od potrzeb także na szyi. W okolicy ślinianki przyusznej wykonuje się skrócenie powięzi policzkowej, co powoduje odmłodzenie policzka. Na szyi naciąga się mięsień szeroki szyi, co z kolei znacznie redukuje zmarszczki szyjne. Na koniec zabiegu skraca się nadmiar skóry poprzez jej odcięcie, co powoduje dodatkowe wygładzenie całej twarzy i zakłada drenaże dla kontroli krwawienia. Oczywiście uzyskany w ten sposób fantastyczny efekt zabiegu jest długotrwały.

 

Przebieg pooperacyjny

 

W pierwszych czterech tygodniach zalecane jest zwracanie szczególnej uwagi na reakcje organizmu. Mimo braku objawów świadczących o niedawnej operacji należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych, przeciągów oraz nadmiernego forsowania się.

 

Zalecany jest spokój, aby umożliwić szybkie gojenie. Należy również unikać nadmiernego nasłonecznienia oraz korzystania z solarium i sauny. Przez pierwsze trzy miesiące po zagojeniu wskazane jest stosowanie maści i kremów zmiękczających blizny. Zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka, szwy usuwa się po 7-10 dniach. Można to zrobić w miejscowym gabinecie wskazanym przez lekarza rodzinnego.

 

Ryzyko i możliwe powikłania

 

Tak jak przy każdym zabiegu, istnieje możliwość infekcji, krwawienia, trwałych napięć czy powstania blizn lub krwiaków i obrzęków. Przez dłuższy czas może utrzymywać się brak czucia w rejonie operowanym. W razie wątpliwości mogą Państwo porozmawiać z naszym chirurgiem.

 

Warunki przeprowadzenia zabiegu

 

Pacjenci powinni zaplanować przyjazd w dniu poprzedzającym termin wykonania zabiegu, aby wypocząć po podróży.

 

W dniu zabiegu pacjent musi być na czczo (nie należy spożywać żadnych pokarmów ani płynów). Pacjenci mający zaplanowany zabieg powinni przynajmniej na 4 tygodnie przed operacją ograniczyć palenie papierosów.

 

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia, prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych.

 

Przeciwwskazania do zabiegu: niedokrwistość, skazy naczyniowe, nieuregulowane nadciśnienie, długotrwała cukrzyca, ropne stany zapalne skóry twarzy i ropne zapalenie zatok

 

Znieczulenie

 

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, czasami w znieczuleniu miejscowym.

 

Wymagane badania

 

badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi

morfologii i grupy krwi

EKG

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz