sty 08 2010

Chirurgia Plastyczna - KOREKCJA POWIEK (GÓRNYCH...


Komentarze: 0

Cel

 

Zabieg ma na celu usunięcie nadmiaru skóry powiek górnych i dolnych oraz tzw. worków pod oczami, a także ewentualnych zmarszczek wokół oczu.

 

Wspaniałe efekty wykonanego zabiegu korekcji górnych i dolnych powiek są długotrwałe i optycznie sprawia odmłodzenia całej twarzy, dzięki czemu możemy poczuć się pewniejsi siebie, bardziej otwarci i pozbawieni kompleksu upływu czasu.

 

Odsłonięcie ukrytej gałki ocznej oraz uzyskana w ten sposób większa wyrazistość twarzy powoduje, iż możemy być postrzegani jako osoby zdecydowane i pełne sił witalnych.

 

Przebieg zabiegu

 

Korekta górnych powiek polega na nacięciu w zmarszczce naturalnej, następnie wycina się nadmiar skóry i mięśnia okrężnego oka, co znacznie pogłębia górną część powieki. Ranę zeszywa się bardzo cienką nitką tak, że blizna jest praktycznie nie widoczna.

 

Plastyka powiek dolnych polega na wykonaniu nacięcia poniżej brzegu rzęsowego, po operacji jest praktycznie nie widoczne, następnie oddziela się skórę do dolnego brzegu oczodołu, następnie, jeśli jest taka potrzeba nacina się przegrodę oczodołową i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej likwidując tzw. worki tłuszczowe pod oczami.

 

Ostatnim etapem tego zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry w odpowiedniej ilości, aby nie doszło do wywinięcia powieki. Zszycie rany kończy ten krótki i bardzo efektowny zabieg.

 

Krótki czas trwania zabiegu, łagodny i bezbolesny przebieg, brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują, iż zabiegi te są wykonywane bardzo często nie tylko przez osoby starsze, ale również w wieku średnim

 

Przebieg pooperacyjny

 

W pierwszych czterech tygodniach zalecane jest zwracanie szczególnej uwagi na siebie mimo braku objawów świadczących o niedawnym zabiegu, należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych, przeciągów oraz nadmiernego forsowania się.

 

Zalecany jest spokój, aby umożliwić szybkie gojenie. Należy również unikać nasłonecznienia, solarium i sauny.

 

Zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka, szwy usuwa się po 7-10 dniach. Można to zrobić w miejscowym gabinecie wskazanym przez lekarza rodzinnego.

 

Ryzyko i możliwe powikłania

 

Powikłania i złe wyniki zdarzają się niezwykle rzadko, czasami jednak mogą się pojawiać.

 

Najczęściej spotykane: niedomykalność powieki górnej - przy nadmiernym wycięciu skóry, wywinięcie powieki dolnej - przy wycięciu nadmiaru skóry lub nie wycięciu klina przy dużym zwiotczeniu.

 

Warunki przeprowadzenia zabiegu

 

Jeśli pacjent jest obciążony dolegliwościami lub jest w trakcie przyjmowania leków, musi o tym powiadomić chirurga plastyka.

 

Przeciwwskazania do zabiegu: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i infekcja ropna tej okolicy.

 

Znieczulenie

 

Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pobyt w klinice zależny jest od woli Pacjenta. Godzinę po wykonaniu zabiegu można opuścić klinikę.

 

Wymagane badania

 

badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi

morfologii i grupy krwi

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz