sty 08 2010

Chirurgia plastyczna KOREKCJA ODSTAJĄCYCH...


Komentarze: 0

Cel

 

Zabieg korekcyjny uszu ma na celu poprawienie wyglądu uszu poprzez ustawienie małżowiny usznej i ewentualne wymodelowanie niewykształconych elementów chrząstki.

 

Krótki czas trwania zabiegu, brak potrzeby hospitalizacji, bezbolesny przebieg zabiegu oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują, iż zabieg ten wykonywany jest bardzo często nie tylko przez osoby dorosłe, ale również młodzież i dzieci.

 

Przebieg zabiegu

 

Zabieg ten jest jednym z krótszych i polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia za małżowiną uszną tak, aby odsłonić chrząstkę a następnie po odpowiednim ścieńczeniu chrząstki odpowiednio ją wymodelować, zakładając szwy niewchłanialne.

 

Bardzo ważne jest w tym momencie operacji odpowiednie wymodelowanie chrząstki, aby od przodu była półokrągła i bez śladów zagięć, żeby nie budziło to podejrzeń o zabieg korekcyjny ucha. Mówiąc inaczej, aby uszy wyglądały tak, że nie były operowane.

 

Przy końcu operacji zakłada się szwy niewchłanialne za uchem w miejscu nacięcia i zakłada się opatrunek na 7 dni. Po tym okresie ściąga się szwy. Efekt wykonanego zabiegu jest bardzo dobry i pozostaje na całe życie.

 

Przebieg pooperacyjny

 

W pierwszych czterech tygodniach zalecane jest zwracanie szczególnej uwagi na siebie mimo braku objawów świadczących o niedawnym zabiegu, należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych, przeciągów oraz nadmiernego forsowania się. Zalecany jest spokój, aby umożliwić szybkie gojenie. Należy również unikać nasłonecznienia, solarium i sauny.

 

Zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka, szwy oraz opatrunek usuwa się po 7 dniach. Można to zrobić w miejscowym gabinecie wskazanym przez lekarza rodzinnego.

 

Ryzyko i możliwe powikłania

 

Tak, jak przy każdym zabiegu, istnieje możliwość infekcji, krwawienia, trwałych napięć, czy powstania blizn lub krwiaków i obrzęków, przez dłuższy czas może utrzymywać się brak czucia w rejonie operowanym.

 

Sporadycznie po zabiegu mogą wystąpić powikłania takie jak: krwawienie, infekcja i powstanie blizny przerostowej, która może wymagać przeprowadzenia ponownego zabiegu operacyjnego.

 

Znieczulenie

 

Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pobyt w klinice zależny jest od woli Pacjenta. Godzinę po wykonaniu zabiegu można opuścić klinikę.

 

Warunki przeprowadzenia zabiegu

 

Jeśli pacjent jest obciążony dolegliwościami lub jest w trakcie przyjmowania leków, musi o tym powiadomić chirurga plastyka.

 

Przeciwwskazania do zabiegu: zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, stany zapalne operowanej okolicy.

 

Wymagane badania

 

badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi

morfologii i grupy krwi

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz